AKTUALNOŚCI

Zapraszamy na otwarcie wystawy przygotowanej przez prof. dr hab. Grażynę Kubicę-Heller z Instytutu Socjologii UJ, która wygłosi wykład wprowadzający. Środa, 8 marca 2023, godz. 16.00
więcej o Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"
Kurs "Religion in the USA"

Zapraszamy na kurs "Religion in the USA", w ramach CEEPUS, który poprowadzi dr David Václavík z Uniwersytetu Masaryka w Brnie
więcej o Kurs "Religion in the USA"
Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop

W dniach 16-18 stycznia 2023 w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się warsztat/seminarium ‘Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop”.
więcej o Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop
Wykład "Berserkowie - mity i wierzenia"

Zapraszamy na wykład o berserkach w ramach cyklu: "Wiatr z północy. Spotkania z wikingami" dnia 24 stycznia o godz. 18:30 w sali 10a oraz online
więcej o Wykład "Berserkowie - mity i wierzenia"
Rekrutacja Erasmus+

Szanowni Państwo Studenci! w dniu 16 stycznia 2023 rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy na studia do uczelni zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
więcej o Rekrutacja Erasmus+
Wykład dr Marco Vespa

Serdecznie zapraszamy na wykład, który wygłosi dr Marco Vespa: „TAMING HUMANS. OBSERVATIONS ON PLAY AND RITUAL FROM AN ANCIENT GREEK CASE STUDY”. Wykład odbędzie się 18.01.2023 o godz. 12:00 w sali nr 7.
więcej o Wykład dr Marco Vespa
Informacja o wyniku konkursu

W projekcie: pt: Misjonarze, migranci i gospodarze. Pentekostalizm, "Inny" i aktywizm we współczesnej Polsce
więcej o Informacja o wyniku konkursu
Seminarium z wykładem: "Co jest reformacyjnego w Lutrze?"

Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Religiami w Polsce zaprasza do udziału w seminarium (online), które odbędzie się 14.12.2022 (środa) o godz. 17.00
więcej o Seminarium z wykładem: "Co jest reformacyjnego w Lutrze?"
Wykład Prof. Clarisse Prêtre

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Clarisse Prêtre "The pain of love in Greek antiquity", który odbędzie się w naszym Instytucie w dniu 12.12.2022 w sali 10A o godz.11.00.
więcej o Wykład Prof. Clarisse Prêtre
Wykład gesze Yungdrunga Gyatso

Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa UJ zaprasza na gościnny wykład gesze Yungdrunga Gyatso, mnicha reprezentującego tybetańską tradycję bön.
więcej o Wykład gesze Yungdrunga Gyatso