Skip to main content

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Duch i materia, 16-18.V 2008

Duch i materia, 16-18.V 2008

Duch i materia (konferencja studencko-doktorancka), 16-18.05.2008. Duch i materia" to kolejna z konferencji, które przygotowaliśmy we współpracy z Kołem Etnologów.

Duch i materia" to kolejna z konferencji, które przygotowaliśmy we współpracy z Kołem Etnologów. Tym razem postawiliśmy na maksymalną interdyscyplinarność, i oprócz humanistów zaprosiliśmy przedstawicieli kierunków ścisłych, w tym fizyków, matematyków i informatyków; przedstawicieli kierunków medycznych a także uczelni artystycznych.
Koduchmateriantrastowe spojrzenie na te same zagadnienia zmuszało do dyskusji, w której ciężko było znaleźć punkty wspólne, ale czasem udawało się to wbrew różnicom w podejściu. Debaty nad referatami, celowo zestawionymi przez nas w dość karkołomny sposób, były niewątpliwie najciekawszym owocem konferencji. Poziom konferencji został oceniony jako bardzo wysoki. W związku z dużą ilością przyjętych przez nas abstraktów, odbywała się ona w dwóch równoległych panelach. Oprócz zgrupowanych w tematyczne bloki referatów studenckich, wysłuchać można było kilku wykładów przygotowanych przez zaproszonych gości. Instytut Religioznawstwa reprezentowali dr Piotr Czarnecki i dr Małgorzata Sacha. Również pośród prelegentów znaleźć można było studentów religioznawstwa, a także całego naszego Wydziału. Mimo obaw, sama organizacja konferencji przebiegła sprawnie i bez wpadek. Uczestnicy byli dobrze poinformowani, zostali nakarmieni, przyjezdnym zaoferowaliśmy nocleg, a wszystkim- imprezę integracyjną.
Błąd w kompozycji strony docelowej dla modułu "Polecamy również". Prosimy zgłosić ten problem osobie publikującej