Skip to main content

Navigation Navigation

Web Content Display Web Content Display

Sex i Religia, 30-31 V 2009

Sex i Religia, 30-31 V 2009

Sex i Religia (konferencja studencka), 30-31 V 2009

W weekend 30-31 maja odbyła się Ogólnopolska Konferencja Studencka "Seks i Religia", zorganizowana przez Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa UJ. Podczas konferencji prelegenci i goście podjęli dyskusję na temat relacji między rozmaitymi formami religijności i zachowaniami seksualnymi, na temat roli ciała i erotyki w dyskursie sakralnym, religijnych koncepcji małżeństwa oraz mitologii związanej z płodnością.

Opiekunami naukowymi konferencji byli: dr hab. Tomasz Sikora i dr Maciej Czeremski, obaj reprezentujący Instytut Religioznawstwa UJ. Panowie wygłosili niezwykle interesujące wykłady, rozpoczynając i kończąc konferencję. W sobotni wieczór organizatorzy i uczestnicy spotkali się na okolicznościowej imprezie integracyjnej. Konferencja przebiegała w bardzo miłej i luźnej atmosferze, ale poziom referatów i całej konferencji oceniony został jako niezwykle wysoki.

Zdjęcia z wydarzenia obejrzeć można w galerii, natomiast publikacja pokonferencyjna ukaże się na wiosnę, jako trzeci numer Periodyku Młodych Religioznawców Ex Nihilo.

Błąd w kompozycji strony docelowej dla modułu "Polecamy również". Prosimy zgłosić ten problem osobie publikującej