Wykład prof. Marcina Wodzińskiego 28 II 2019

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. dr hab. Marcina Wodzińskiego (Katedra Judaistyki/Uniwersytet Wrocławski) pod tytułem: “ Chasydyzm. Atlas historyczny”.

Chasydyzm. Atlas historyczny

Wykład odbędzie się 28 lutego, w czwartek w sali nr 9 o godzinie 12:00.

Czy to prawda, że chasydyzm podbił całą Europę Wschodnią już w XVIII wieku? Jakie były granice chasydzkich wpływów? Jak, kiedy i dlaczego się zmieniały? Kiedy skończył się złoty wiek chasydyzmu i jak odrodził się po Holokauście? Jak badać geograficzny wymiar duchowości? Na te i inne pytania dotyczące geografii chasydyzmu, jednego z najważniejszych żydowskich ruchów religijnych, odpowiadał będzie wykład o najnowszej publikacji Marcina Wodzińskiego pt. Chasydyzm. Atlas historyczny.