Pomiń baner

Seminarium z wykładem dr. Anny Seemann-Majorek

Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Religiami w Polsce zaprasza na otwarte seminarium połączone z wykładem dr. Anny Seemann-Majorek: Eva von Tiele-Winckler (Matka Ewa z Miechowic). Życie i dzieło.
więcej o Seminarium z wykładem dr. Anny Seemann-Majorek
Życzenia świąteczne od Dziekana Wydziału Filozoficznego

więcej o Życzenia świąteczne od Dziekana Wydziału Filozoficznego
Życzenia świąteczne

Od dyrekcji Instytutu Religioznawstwa
więcej o Życzenia świąteczne
Wykład “Runes of power upon the door”

Serdecznie zapraszamy na wykład otwarty dra Toma Birketta (University College Cork) pt. “Runes of power upon the door”: Tolkien’s Invented Runic System and Its Cultural Legacy. 20 III 2023, godz. 18:30, online.
więcej o Wykład “Runes of power upon the door”

Zakład Interdyscyplinarnych Badań nad Religiami w Polsce zaprasza do udziału w konferencji "Konstruowanie pamięci / re-konstruowanie dziedzictwa w tradycji pentekostalnej". 19 maja 2023 r.
więcej o Konferencja "Konstruowanie pamięci / re-konstruowanie dziedzictwa w tradycji pentekostalnej"

Zapraszamy na otwarcie wystawy przygotowanej przez prof. dr hab. Grażynę Kubicę-Heller z Instytutu Socjologii UJ, która wygłosi wykład wprowadzający. Środa, 8 marca 2023, godz. 16.00
więcej o Wystawa "Pionierki profesjonalnego pielęgniarstwa ze Śląskiego Ewangelickiego Domu Sióstr w Cieszynie i Bielsku. Zapomniane ewangelickie i kobiece dziedzictwo"
Kurs "Religion in the USA"

Zapraszamy na kurs "Religion in the USA", w ramach CEEPUS, który poprowadzi dr David Václavík z Uniwersytetu Masaryka w Brnie
więcej o Kurs "Religion in the USA"
Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop

W dniach 16-18 stycznia 2023 w Instytucie Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się warsztat/seminarium ‘Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop”.
więcej o Body and Embodiment in the Middle Bengali Imaginary Workshop
Wykład "Berserkowie - mity i wierzenia"

Zapraszamy na wykład o berserkach w ramach cyklu: "Wiatr z północy. Spotkania z wikingami" dnia 24 stycznia o godz. 18:30 w sali 10a oraz online
więcej o Wykład "Berserkowie - mity i wierzenia"
Rekrutacja Erasmus+

Szanowni Państwo Studenci! w dniu 16 stycznia 2023 rozpoczęła się rekrutacja na wyjazdy na studia do uczelni zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
więcej o Rekrutacja Erasmus+