Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Gościnny wykład gesze Yungdrunga Gyatso

Gościnny wykład gesze Yungdrunga Gyatso

Koło Naukowe Studentów Religioznawstwa UJ zaprasza na gościnny wykład gesze Yungdrunga Gyatso, mnicha reprezentującego tybetańską tradycję bön.

Urodzony w roku 1980 w Nepalu, jest jednym z pierwszych mnichów, którzy rozpoczęli naukę w klasztorze Triten Norbutse. Nauki pobierał u Jongdzina Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze. Tytuł gesze otrzymał w 2009 roku, odbywając następnie studniowe odosobnienie poświęconego praktykom tsa lung i trul khor.

Od wielu lat regularnie odwiedza Europę, od roku 2015 mieszka w Polsce jako lama-rezydent w ośrodku Ligmincha Polska.

Więcej informacji na temat gesze oraz na temat bön w Polsce znajdziecie tutaj:

https://ligmincha.pl/staff/geshe-yungdrung-gyatso/

***

Trzy ciała Buddy

W tybetańskiej tradycji Bon (rdzenna tradycja Tybetu) i w tradycjach buddyjskich wierzymy, że wszystkie oświecone istoty mają trzy różne rodzaje ciała. Są to Ciało Natury znane również jako Ciało Pustki, Ciało Doskonałości i Ciało Emanacji.

Zgodnie z koncepcją Trikai, (sanskryt: "trzy ciała"'), wszystkie czujące istoty posiadają podstawową naturę Buddy i wszystkie są zdolne do osiągnięcia stanu Buddy.

Powodowani swym współczuciem, poprzez trzy ciała wszyscy Buddowie pojawiają się w różnych rodzajach światów, aby działać dla dobra wszystkich obdarzonych umysłem istot.

***

Spotkanie odbędzie się 14 listopada o godzinie 16:45 w sali 5 w budynku Instytutu Religioznawstwa UJ przy ul. Grodzkiej 52.

Wykład odbywa się w języku angielskim.

Wstęp jest bezpłatny.

Błąd w kompozycji strony docelowej dla modułu "Polecamy również". Prosimy zgłosić ten problem osobie publikującej