Wykład Prof. Jörg Rüpke

Serdecznie zapraszamy na wykład i seminarium prof. prof. Jörga Rüpke, dnia 14 listopada.
więcej o Wykład Prof. Jörg Rüpke

Revisiting Wittgenstein and Religion

Seminar: "Revisiting Wittgenstein and Religion” Date: the 6th of November 2019 11:30-13:30
więcej o Revisiting Wittgenstein and Religion

Seminarium Syndonologiczne 2019/2020

Międzyuczelniane interdyscyplinarne seminarium syndonologiczne, semestr letni 2019/2020
więcej o Seminarium Syndonologiczne 2019/2020

Kurs "The Roman Cult of Mithras", prof. Aleš Chalupa

Serdecznie zapraszamy na kurs: "The Roman Cult of Mithras", który poprowadzi prof. Aleš Chalupa (Masarykova univerzita, Brno) w dniach 28-31 X 2019
więcej o Kurs "The Roman Cult of Mithras", prof. Aleš Chalupa

Promocja książki "Cygańska rapsodia"

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na promocję książki Cygańska rapsodia. Transkulturowe studium rzeczywistości społecznej andrychowskich Romów – konteksty pedagogiczne autorstwa dr Jacka Bylicy.
więcej o Promocja książki "Cygańska rapsodia"

Serdecznie zapraszamy na wykład dr. Israela Korena pod tytułem “The work of clarification (avodat ha-birurim) in Hasidic thought of Rabbi Mordechai Yosef of Isbitza (1801 – 1854)”
więcej o Wykład: “The work of clarification (avodat ha-birurim) in Hasidic thought of Rabbi Mordechai Yosef of Isbitza (1801 – 1854)”, 5 IX 2019

Konferencja Naukowa "Religia w filmie, film w religii"

Filmoznawcy i religioznawcy z całej Polski połączyli siły, aby wspólnie przeanalizować i omówić związki, jakie zachodzą między filmem a religią.
więcej o Konferencja Naukowa "Religia w filmie, film w religii"

Seminarium Afrykanistyczne 15 V 2019

On Religions and Problems. Thoughts on religious affairs in complicated times, Dr Ruy Llera Blanes (School of Global Studies, University of Gothenburg)
więcej o Seminarium Afrykanistyczne 15 V 2019

Wykład prof. Raffaele Torella 27 V 2019

Serdecznie zapraszamy na wykład prof. Raffaele Torella (University La Sapienza, Rzym ) pod tytułem “Patañjali's yoga seen from the heights of non-dual Śaivism”.
więcej o Wykład prof. Raffaele Torella 27 V 2019

Dr hab. Lech Trzcionkowski zdobywcą grantu NPRH