BLOG RELIGIOZNAWCZY

Inaugurujemy BLOG RELIGIOZNAWCZY

Blog Religioznawczy

Inaugrujemy Blog Religioznawczy, miejsce, które ma w zamyśle stać się głosem środowiska religioznawców, skupionego wokół Instytutu Religioznawstwa. Na Blogu znajdą się popularnonaukowe artykuły, relacje z badań, eseje, foto-story, komentarze do aktualnych wydarzeń politycznych lub społecznych, powiązanych z naszym – Religioznawstwa – przedmiotem badań. Chcemy, by Blog stał się narzędziem, które wskazuje różne sposoby ujmowania religii, kształtuje język, w którym w Polsce o religii się mówi i pisze. Chcemy stać się aktywnym głosem publicznej debaty nad religią – jej definicją, rolą, formami wyrazu – w Polsce. Nasz blog ma charakter egalitarny i jest głosem zróżnicowanego środowiska, zapraszamy na nasze łamy studentów, doktorantów, doktorów i profesorów, którzy w swoim postrzeganiu rzeczywistości posługują się wyobraźnią religioznawczą.