FB IR

Wykład Prof. Jörg Rüpke

Serdecznie zapraszamy na wykład i seminarium prof. prof. Jörga Rüpke, dnia 14 listopada.

14 XI 2019

Instytut Religioznawstwa, Sala nr 9.

Program:

godz. 12:00 – 14:00: wykład Religious Individualisation and the Critical View on the Concept of Religion

godz. 16:00 – 18:00: seminarium Religion and Urbanity (dyskusja nad załączonym tekstem)

Prof. Jörg Rüpke jest jednym z najważniejszych religioznawców niemieckich, autorem licznych publikacji z zakresu historii religii starożytnego Rzymu oraz teorii i metodologii religioznawstwa. Studiował filologię klasyczną, historię i religioznawstwo na uniwersytetach w Bonn, Lancaster i Tübingen. W latach 1994-5 wykładał literaturę łacińską na uniwersytecie w Konstancy, a następnie w Poczdamie. Od 1999 kieruje katedrą religioznawstwa (Professor für Vergleichende Religionswissenschaft) na Universytecie w Erfurcie i jest dyrektorem Max Weber Kolleg.

Kurs "The Roman Cult of Mithras", prof. Aleš Chalupa
Wykład: “The work of clarification (avodat ha-birurim) in Hasidic thought of Rabbi Mordechai Yosef of Isbitza (1801 – 1854)”, 5 IX 2019
Wykład: "Islamophobia without Muslims", 7 V 2019
Wykład prof. Raffaele Torella 27 V 2019