Nowa seria religioznawcza - zaproszenie do współpracy

Zapraszamy do współpracy przy pierwszym tomie nowej serii reilgioznawczej Metaxy zatytułowanym: "Wokół magii".

Szanowni Państwo,

Z radością pragniemy poinformować, że została powołana do życia nowa seria religioznawcza wydawnicza pod nazwą Metaxy. Jej kolejne tomy będą wydawane we współpracy z wydawnictwem Uniwersytetu Jagiellońskiego (WUJ). Nowa seria nawiązuje swą szatą graficzną do istniejącej już serii zatytułowanej Jagiellońskie Monografie Religioznawcze.

Nazwa serii przywołuje ideę sfery, która sytuuje się pomiędzy przeciwieństwami.  Chcielibyśmy, aby nowa seria stała się przestrzenią, w której znajdą swoje miejsce odmienne szkoły religioznawcze, różne ośrodki badań nad religią. Przede wszystkim jednak chcemy, aby stała się miejscem, gdzie publikują zarówno badacze o wieloletnim, uznanym dorobku badawczym, jak też młodsi badacze, a także osoby dopiero rozpoczynające swoją aktywność naukową: doktorantki i doktorantów, również studentki i studentów.

Komitet Redakcyjny

Barbara Krawcowicz

Joanna Malita-Król

Krzysztof Mech

Drodzy Autorzy i Autorki

Komitet Redakcyjny nowej serii zaprasza do współpracy wszystkich, którym bliska jest refleksja nad religią i duchowością. Pierwszy tom serii nosi roboczy tytuł Wokół magii. Zachęcamy osoby, którym bliska jest szeroko pojmowana problematyka magii, a zwłaszcza współczesna magia, aby do końca marca 2024 roku zgłosili swoją chęć uczestniczenia w projekcie wraz z proponowanym tytułem krótkim opisem planowanej zawartości tekstu. Teksty będą przyjmowane do końca września 2024 roku. Artykuły prosimy przesyłać na adres mailowy: metaxy@uj.edu.pl. Zachęcamy także pracownice i pracowników naukowych aby rekomendowali Redakcji teksty studentek i studentów zasługujące na publikację.

Zasady współpracy:

- przyjmujemy teksty w języku polskim

- tekst nie powinien być dłuższy niż 1 arkusz (ok. 40 000 znaków)

- przypisy – styl tradycyjny (Oxfordzki), por. np. wytyczne czasopisma Studia Religiologica: https://www.ejournals.eu/Studia-Religiologica/menu/37/

- tekst prosimy opatrzeć streszczeniem w języku polskim i angielskim oraz dołączyć słowa klucze (3-6, po polsku i po angielsku)

Redaktor Tomu

Krzysztof Mech