Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

FB IR

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jedyną polską placówką prowadzącą licencjackie i magisterskie studia z zakresu religioznawstwa – interdyscyplinarnych studiów nad religiami i kulturami świata. Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego, w skład którego wchodzi Instytut Religioznawstwa, jest z kolei jedyną polską placówką posiadającą prawo do nadawania tytułów doktora i doktora habilitowanego z zakresu religioznawstwa.

Studia w Instyutcie Religioznawstwa przebiegają na trzech poziomach. I (studia licencjackie), II (studia magisterskie), III (studia doktoranckie).

Studia w Instytucie Religioznawstwa UJ wiążą się także z interesującym programem naukowych spotkań: wykładów gościnnych, cyklicznych seminariów, konferencji i prelekcji. Takze z wydarzeniami łączącymi popularyzację nauki o religii w przestrzeni publicznej: pokazy filmowe, Dyskusyjny Klub Filmowy.

Studenci IR UJ realizują także własne projekty i poszerzają zainteresowania naukowe biorąc udział w działaniach Koła Naukowego, które organizuje wyjazdy naukowe i badawcze, prelekcje, Dni Nauki czy realizacje filmowe, a także mniej formalne spotkania naszej naukowej współnoty.

Instytut prowadzi także bloga, który jest platformą wymiany myśli i spostrzeżeń dotyczących religii. Każdy student i pracownik instytutu jest zaproszony do jego współtworzenia.

Pliki do pobrania
pdf
ULOTKA STUDIÓW