Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego jest jedyną polską placówką prowadzącą licencjackie i magisterskie studia z zakresu religioznawstwa – interdyscyplinarnych studiów nad religiami i kulturami świata. Wydział Filozoficzny Uniwersytetu Jagiellońskiego, w skład którego wchodzi Instytut Religioznawstwa, jest z kolei jedyną polską placówką posiadającą prawo do nadawania tytułów doktora i doktora habilitowanego z zakresu religioznawstwa.

Studia w Instyutcie Religioznawstwa przebiegają na trzech poziomach. I (studia licencjackie), II (studia magisterskie), III (studia doktoranckie).

Studia w Instytucie Religioznawstwa UJ wiążą się także z interesującym programem naukowych spotkań: wykładów gościnnych, cyklicznych seminariów, konferencji i prelekcji. Takze z wydarzeniami łączącymi popularyzację nauki o religii w przestrzeni publicznej: pokazy filmowe, Dyskusyjny Klub Filmowy.

Studenci IR UJ realizują także własne projekty i poszerzają zainteresowania naukowe biorąc udział w działaniach Koła Naukowego, które organizuje wyjazdy naukowe i badawcze, prelekcje, Dni Nauki czy realizacje filmowe, a także mniej formalne spotkania naszej naukowej współnoty.

Instytut prowadzi także bloga, który jest platformą wymiany myśli i spostrzeżeń dotyczących religii. Każdy student i pracownik instytutu jest zaproszony do jego współtworzenia.

Pliki do pobrania
pdf
ULOTKA STUDIÓW