Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inauguracja roku akademickiego 2023/24

Inauguracja roku akademickiego 2023/24

Zapraszamy na inaugurację nowego roku akademickiego w naszym instytucie

Szanowni Państwo, Drodzy Studenci,

Rok akademicki w Instytucie Religioznawstwa dla wszystkich lat i typów studiów rozpoczyna się 2 października. W ten dzień nie odbywają się zajęcia dydaktyczne.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego rozpocznie się o godz. 12.00 w sali nr 5.

Wykład inauguracyjny „Brit mila: transformacje rytuału” wygłosi dr Barbara Krawcowicz. Wykład inauguracyjny dla studentów pierwszego roku studiów pierwszego i drugiego stopnia będzie się odbywał w trybie stacjonarnym.

Pozostałych studentów zapraszamy do dołączenia za pośrednictwem MS Teams. Link do spotkania roześlemy Państwu za pośrednictwem USOS-a.

Harmonogram:

2 października 2023

Godz. 12.00 – Inauguracja roku i wykład inauguracyjny

dr Barbara Krawcowicz, „Brit mila: transformacje rytuału”, sala 5

W tradycji żydowskiej bardzo wcześnie pojawiły się rozmaite sposoby rozumienia obrzezania, które, wedle Tory, Bóg nakazał Abrahamowi i jego męskim potomkom. Od czasów starożytnych do średniowiecza kluczowym transformacjom uległy zarówno techniczne, jak i teologiczne aspekty rytuału. Celem wykładu będzie nakreślenie trajektorii tych zmian.

Godz. 13.00 – Wskazówki administracyjne dla nowych studentów- spotkanie z Dyrektorką ds. studenckich, dr Anetą Czernatowicz-Kukuczką, sala 5

Godz. 13.45 – Spotkanie z kierownikami studiów i wprowadzenie w program studiów w Instytucie Religioznawstwa oraz zasady studiowania dla studentów pierwszego roku studiów I stopnia (s. 5) i dla studentów pierwszego roku studiów II stopnia (s. 7)

Godz. 14.30Spotkanie integracyjne przy kawie dla wszystkich studentów i pracowników Instytutu

W programie Pub-Quiz "Wątki religioznawcze w serialach" dla osób, które interesują się nie tylko religiami świata, ale również kulturą popularną, w tym serialami. Na zwyciężczynie i zwycięzców czekają nagrody książkowe.

Serdecznie zapraszamy!